Takaisin etusivulle

Koulutyön alkaminen lukuvuonna 2019-2020

24.6.2019

Koulutyö Siilinjärven kunnan peruskouluissa ja lukiossa alkaa maanantaina 12.8.2019.

Kouluajat ovat seuraavat:

Alakoulut

Hamulan koulu klo 8.00-12.00
Kasurilan koulu klo 8.30-12.30
Kehvon koulu klo 9.25-12.25
Kuuslahden koulu klo 8.30-11.30
Pöljän koulu klo 8.25-12.25
Siilinlahden koulu klo 9.00-12.00
Toivalan koulu klo 9.00-12.00
Vuorelan koulu klo 9.15-12.15

Yläkoulut

Ahmon koulu klo 9.00-13.00
Suininlahden koulu 7. luokka klo 9.00-13.00, 8.-9. luokka klo 10.00-13.00

Lukio

Siilinjärven lukio 1. vuositaso klo 9.00, 2.-4. vuositaso klo 10.00

 

Maksuttomaan koulukuljetukseen oikeutetut oppilaat voivat matkustaa ensimmäisen koulupäivän aamuna kouluun ilman bussikorttia. Kortit jaetaan oppilaille pääsääntöisesti ensimmäisen koulupäivän aikana.