Takaisin etusivulle

Päiväkoti Pilvilinna

Harjamäen asutusalueella sijaitseva Päiväkoti Pilvilinna ei jää ohikulkijoilta huomaamatta. Vuonna 1926 valmistunut vuosikymmeniä sairaalayhteisön päärakennuksena toiminut rakennus S2, jossa päiväkoti on ollut vuodesta 1997, on jykevän komea ja juureva osa savolaista kotiseutuhistoriaa. Vanha sairaalamiljöö elää nykypäivää ja on nyt Yrityskeskus Innocum.

Suomen suurimmassa päiväkodissa, Pilvilinnassa, on 17 lapsiryhmää 1-6 vuotiaille.

Yhteensä päiväkodissa on lapsia  noin 300 ja henkilökuntaa lähes 60.

Noin kilometrin päässä sijaitseva Harjamäen päiväkoti on myös hallinnollisesti osa Päiväkoti Pilvilinnaa.

Ilmoita hoitoajat tästä linkistä (suomi.fi-tunnistautuminen)

Yhteystiedot

Päiväkoti Pilvilinna
Isoharjantie 3
71870 Harjamäki

Esiopetusryhmät Puhelinnumerot Sähköposti
Esikot 044 740 1797 pilvilinna.esikot@siilinjarvi.fi
Kilimut 044 740 1799 pilvilinna.kilimut@siilinjarvi.fi
Vekkulit 044 740 1798 pilvilinna.vekkulit@siilinjarvi.fi
Velemut 044 740 1674 pilvilinna.velemut@siilinjarvi.fi
Vintiöt 044 740 1749 pilvilinna.vintiot@siilinjarvi.fi

päiväkodin johtaja
Raija Savolainen
044 740 1661
raija.savolainen@siilinjarvi.fi

päiväkodin johtaja
Aulikki Hartikainen
044 740 1660
aulikki.hartikainen@siilinjarvi.fi

Päiväkoti Pilvilinna

Päiväkodinjohtaja +358 447401661

Käyntiosoite

Isoharjantie 3
71870 HARJAMÄKI