Takaisin etusivulle

Päiväkoti Pilvilinna

Harjamäen asutusalueella sijaitseva Päiväkoti Pilvilinna ei jää ohikulkijoilta huomaamatta. Vuonna 1926 valmistunut vuosikymmeniä sairaalayhteisön päärakennuksena toiminut rakennus S2, jossa päiväkoti on ollut vuodesta 1997, on jykevän komea ja juureva osa savolaista kotiseutuhistoriaa. Vanha sairaalamiljöö elää nykypäivää ja on nyt Yrityskeskus Innocum.

Suomen suurimmassa päiväkodissa, Pilvilinnassa, on 18 lapsiryhmää 1-6 vuotiaille,

Yhteensä päiväkodissa on lapsia  noin 300 ja henkilökuntaa lähes 60.

Noin kilometrin päässä sijaitseva Harjamäen päiväkoti on myös hallinnollisesti osa Päiväkoti Pilvilinnaa.

Ilmoita hoitoajat tästä linkistä (suomi.fi-tunnistautuminen)

Yhteystiedot

Päiväkoti Pilvilinna
Isoharjantie 3
71800 Siilinjärvi

Ryhmät Puhelinnumerot Sähköposti
Esikot 044 740 1797 pilvilinna.esikot@siilinjarvi.fi
Haepakat 044 740 1743 pilvilinna.haepakat@siilinjarvi.fi
Hilipakat 044 740 1637 pilvilinna.hilipakat@siilinjarvi.fi
Kilihakat 044 740 1740 pilvilinna.kilihakat@siilinjarvi.fi
Kilimut 044 740 1799 pilvilinna.kilimut@siilinjarvi.fi
Lupsakat 044 740 1824
Musikat 044 740 1746 pilvilinna.musikat@siilinjarvi.fi
Pirpanat 044 740 1744 pilvilinna.pirpanat@siilinjarvi.fi
Tenavat 044 740 1747 pilvilinna.tenavat@siilinjarvi.fi
Vekarat 044 740 1748 pilvilinna.vekarat@siilinjarvi.fi
Vekkulit 044 740 1798 pilvilinna.vekkulit@siilinjarvi.fi
Velemut 044 740 1674 pilvilinna.velemut@siilinjarvi.fi
Vesselit 044 740 1696 pilvilinna.vesselit@siilinjarvi.fi
Viikarit 044 740 1675 pilvilinna.viikarit@siilinjarvi.fi
Vilikunat 044 740 1742 pilvilinna.vilikunat@siilinjarvi.fi
Vintiöt 044 740 1749 pilvilinna.vintiot@siilinjarvi.fi
Vipeltäjät 044 740 1687 pilvilinna.vipeltajat@siilinjarvi.fi
Viskarit 044 740 1636 pilvilinna.viskarit@siilinjarvi.fi

päiväkodin johtaja
Raija Savolainen
044 740 1661
raija.savolainen@siilinjarvi.fi

päiväkodin johtaja
Aulikki Hartikainen
044 740 1660
aulikki.hartikainen@siilinjarvi.fi

päiväkodin varajohtaja
Marika Hallikainen
044 740 1800
marika.hallikainen@siilinjarvi.fi

Päiväkoti Pilvilinna

Päiväkodinjohtaja +358 447401661

Käyntiosoite

Isoharjantie 3
71800 SIILINJÄRVI