Takaisin etusivulle

Tekninen lautakunta

Tekninen lautakunta vastaa teknisen palvelualueen tehtäväkokonaisuudesta.

Tekniseen lautakuntaan kuuluu seitsemän varsinaista jäsentä. Esittelijänä toimii tekninen johtaja Ari Kainulainen ja sihteerinä toimistosihteeri Leena Kaitamäki. Tekninen lautakunta kokoontuu pääsääntöisesti joka kuukauden neljäs keskiviikko kello 16:30 alkaen. Tarkastettu pöytäkirja pidetään yleisesti nähtävillä kunnan verkkosivuilla (www.siilinjarvi.fi) heti kokouksen päättymisen jälkeen.

varsinainen jäsen henkilökohtainen varajäsen
Katainen Lauri, puheenjohtaja (sd.)
Vesijärventie 41 A 3, 71800 Siilinjärvi
lassi.katainen@gmail.com
Ryynänen Keijo (sd.)
Hoikinharjuntie 36, 71820 Pöljä
ryynanen.kepe@gmail.com
Pöyhönen Arttu, varapuheenjohtaja (kok.)
aipoyhon@gmail.com
Parviainen Lassipekka (kok.)
Kultasiipi 9, 70900 Toivala
lassipekka.parviainen@lkvkiinteistoinssi.fi
044 700 8775
Karvonen Anne (kesk.)
Tammirannantie 5 A 24, 70910 Vuorela
anne.karvonen@iki.fi
050 321 6011
Iskala Jonna (kesk.)
jonna.iskala@gmail.com
050 531 4377
Partanen Aki (kesk.)
Koivukuja 2, 70900 Toivala
akilainen70@gmail.com
0400 879 597
Vestenius Mikko (kesk.)
050 401 4979
Puustinen Ritva (kesk.)
Ruuskalantie 139, 71800 Siilinjärvi
ritva.puustinen@siilinjarvi.fi
044 036 6668
 Valtanen Marjo (kesk.)
Renvall Riitta (vihr.)
riitta.renvall@gmail.com
Jääskeläinen Heikki (vihr.)
Jääskeläntie 70, 71800 Siilinjärvi
heikki.jaaskelainen@dnainternet.net
040 847 274
Uljonen Henri (ps.) Kaija Merja (ps.)
Koulutie 2 A 2, 71800 Siilinjärvi
merja.kaija@hotmail.com
050 372 3689

Kunnanhallituksen valitsemalla edustajalla on läsnäolo- ja puheoikeus lautakunnan kokouksissa. Kunnanhallituksen edustaja valtuustokauden loppuun on Marjaana Pitkänen. Lisäksi teknisen lautakunnan kokouksissa läsnäolo- ja puheoikeus on kunnanhallituksen puheenjohtajalla, kunnanjohtajalla, kuntatekniikan päälliköllä, toimitilapäälliköllä, nuorisovaltuuston edustajalla sekä vanhus- ja vammaisneuvoston edustajalla.

Yhteystiedot

tekninen johtaja
Ari Kainulainen
044 740 1501

toimistosihteeri
Leena Kaitamäki
044 740 1444

etunimi.sukunimi@siilinjarvi.fi