Takaisin etusivulle

Nuorisovaltuusto

Siilinjärven Nuorisovaltuusto, SiNuVa on toiminut vuodesta 2009 nuorten vaikuttamisväylänä.  Nuorisovaltuusto pyrkii saamaan nuorten äänet kuulumaan Siilinjärven kunnassa tehtävissä, nuoria koskevissa asioissa sekä tarjoaa siilinjärveläisille nuorille aktiviteetteja.

SiNuVan sähköposti on siilinjarvennuva@gmail.com

Kalle Kokotti, pj kallekokotti@outlook.com Maaru Mäkelä
makela.maaru@gmail.com
Kiia Huhtanen, vpj
kiia11@outlook.com
Janika Kuosmanen
janika.kuosmanen@hotmail.fi
Santeri Soranta
santeri.soranta@hotmail.com
Ellinoora Tolvanen
ellinooratol@live.fi
Pinja Myllynen
pinja.myllynen@gmail.com
ei varajäsentä
Otso Thure
otso.thure@gmail.com
Aurora Haaranen
aurora.haaranen@edusuini.fi